YEREL

Kılınç;Bu Zenginliği Bütün Dünya Tanımalı

Binlerce yıllık bir medeniyete ev sahipliği yapan ve sınırları içerisinde onlarca tarihi ve turistik değeri barındıran Adıyaman’ın tüm dünya tarafından daha iyi tanıması için kolları sıvayan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ilk desteği TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’den istedi.

Kılınç;Bu Zenginliği Bütün Dünya Tanımalı

UNESCO tarafından Dünyanın 7. Harikası olarak kabul edilen ‘Altın Elma’ ödüllü Nemrut Dağı başta olmak üzere onlarca tarihi ve turistik değeri sınırları içerisinde barındıran Adıyaman’ın tüm dünya tarafından tanınması için kolları sıvayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ilk desteği Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Eren’den istedi.

Genel Müdür Eren’e yaptığı ziyarette, son yıllarda oldukça kaliteli yayınlara imza atan TRT’nin bazı projelerinde Adıyaman’ın tanıtımına yer vermesini isteyen Başkan Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak yapılacak olan çalışmalara destek veremeye hazır olduklarını söyledi.

TRT Genel Müdürlüğü binasında gerçekleşen ziyaret sonunda konuşan Başkan Kılınç, “Kadim bir bölgede yer alan Adıyaman’ımız, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış eşsiz bir kenttir. Sınırları içerisinde Nemrut Dağı başta olmak üzere Perre Antik Kenti, Cendere Köprüsüve daha birçok önemli tarihi yapıyı barındıran kentimiz, aynı zamanda bir inanç merkezi konumundadır. Özellikle sahabe efendilerimizden olan Safvan Bin Muattal Hazretlerinin kabri ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Gerek tarihi yerlerimizin, gerek inanç merkezlerimizin, gerekse kültürümüzün tüm dünya tarafından tanınması için TRT Genel Müdürümüz İbrahim Eren beyden dizi ve belgesel programları anlamında destekler istedik. Kendilerine sıcak ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
2019-2020 Lig Şampiyonu Hangi Takım Olur?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA