YEREL

Adıyaman'dan Elazığ'da ki depremzedelere Psiko-Destek hizmeti

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü psiko-sosyal destek ekipleri depremzedelerin ihtiyaçlarını tespit etmek için ilk andan itibaren bölgede çalışmalarını yürütüyor.

Adıyaman'dan Elazığ'da ki depremzedelere Psiko-Destek hizmeti

Elazığ'da yaşanan depremin hemen ardından uzman ekipleriyle olay yerine intikal eden Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki "psiko-sosyal destek ekipleri" Elazığ başta olmak üzere ilimiz Gerger İlçesi ve köylerinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.

 

Hastanelerde ve enkaz alanlarında bulunan depremzedelerle tek tek görüşerek öncelikli ihtiyaçları saptayan ve ilgili kurumlara yönlendiren uzmanlar, psiko-sosyal destek için kurulan çadırlarda da vatandaşların yaşadığı travmayı atlatmaları için hizmet sunuyor.

 

Çalışmalar, vatandaşların yaşadıkları travmayla baş etme kapasitelerini güçlendirmek ve en kısa sürede normal yaşamlarına dönmelerini sağlamak amacıyla 7/24 esasına göre sürdürülüyor.

 

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi ÇELİK; “Başta Elazığ olmak üzere tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 24 Ocak 2020 Cuma günü Saat: 20.55’te Elazığ’ın Sivrice İlçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem hepimizi derinden üzmüştür. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Hanımefendi ve Valimiz Sayın Aykut PEKMEZ beyin talimatları doğrultusunda deprem travmasının atlatılması, normalleşmenin sağlanması ve vatandaşlarımızın gündelik hayata yeniden adapte olabilmelerini sağlamak amacıyla İl Müdürlüğümüzde kriz masası oluşturarak koordinasyonu sağlayıp hızlı bir şekilde Psiko-Sosyal Müdahale ekiplerimizle olay yerine intikal ettik. Elazığ ve Gerger ilçemiz ile bağlı köylerinde depremden etkilenen kardeşlerimize onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek, ihtiyaçlarını tespit etmek ve travmalarını ortadan kaldırmak amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elazığ ve çevre illerinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

 

Psiko-sosyal destek ekipleri, ihtiyacı olan kadın, çocuk, yaşlı ve engelliler ile depremkorkusunu ve yakınlarıyla irtibat kuramayan vatandaşları dinleyerek onlara yalnız olmadıklarını ıtüm Türkiye'nin her an yanlarında olduğunu hatırlatıyorlar.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
2019-2020 Lig Şampiyonu Hangi Takım Olur?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA