YAŞAM

Adıyaman’a Yapılacak Tur Seferlerinin Sayısı Arttırılacak

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın Emitt Fuarı’nda bir araya gelerek, Adıyaman’a düzenledikleri tur sayısını arttırmaları isteğinde bulunduğu turizmciler müjdeyi verdi: “Adıyaman’a yapılan tur sayısı bu yıl yüzde 30 arttırılacak.”

Adıyaman’a Yapılacak Tur Seferlerinin Sayısı Arttırılacak

Adıyaman’ın,bacasız sanayi olarak bilinen turizmden hak ettiği payı alabilmesi için çalışmalarını gayretle sürdüren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın sayılı turizm fuarları arasında gösterilen Emitt Fuarı’nda turizmcilerle bir araya gelerek, Adıyaman’a düzenledikleri tur sayısını arttırmalarını istemesine turizmcilerden olumlu yanıt geldi.

ADIYAMAN’A YAPILAN TUR SAYISI YÜZDE 30 ARTACAK

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ıkonu ile ilgili bilgilendiren turizmciler, Adıyaman’a düzenlenen tur sayılarını bu yıl yüzde 30 arttıracaklarını belirtti.Bu olumlu gelişmeyi Adıyamanlılarla paylaşan Başkan Kılınç, geçen yıl sadece turlarla Adıyaman’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının 125 bin olduğunu, rakamın bu yıl yapılacak olan yüzde 30’luk artışla daha da yükseleceğini dile getirerek, taleplerine olumlu yanıt veren turizmcilere teşekkür etti.

Adıyaman’ın eşsiz bir tarihe ve muhteşem bir kültüre sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, “Nemrut Dağı, Perre Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Arsemia Antik Kenti, Eski Kahta Kalesi,Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi ve daha onlarca önemli eseri sınırları içerisinde barındıran Adıyaman’ımızın bu zenginliklerinin daha fazla turist tarafından görülmesine katkı sunan turizmcilere teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu işten Adıyaman kadar, turizm firmaları da karlı çıkacaktır. Hedefimiz, yapacağımız çalışmalarla ilimizi ziyaret eden turistleri daha fazla şehir merkezinde tutmak” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
2019-2020 Lig Şampiyonu Hangi Takım Olur?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA