YEREL

PROTOKOL EŞLERİ YEMEN’E YARDIM İÇİN TOPLANDI

PROTOKOL EŞLERİ YEMEN’E YARDIM İÇİN TOPLANDI

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, yokluk ve yoksulluğun had safhada olduğu ve dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya kalan Yemen’in yaşadığı bu acıyı hafifletmek ve bir nebze de olsa acılarını dindirmek için başlatılan yardım kampanyasında kendi aralarında topladıkları parayı Yemen’e göndermek için Adıyaman’daki protokol eşleri ile bir araya geldi.

Yemen için başlatılan yardım kampanyasına destek olmak amacıyla Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde Adıyaman’da görev yapan kamu kurum ve kuruluşları amirlerinin eşleriyle kahvaltıda bir araya gelen Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, programa katılan tüm konuklarını kapıda karşılayarak protokol eşleriyle tek tek tanışıp açlık ve sefalet içinde yaşayan Yemen için başlatılan yardım kampanyasına destek olunmasını istedi.

Ülke olarak Yemenlilerin yaşadığı insanlık dramına duyarsız kalmadıklarını belirten Yeşim Pekmez, “Yemen’de çocuklar başta olmak üzere 22 milyon insan dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıyadır. Birleşmiş Milletler raporuna göre her 10 dakikada bir çocuk açlıktan ve hastalıktan ölüyor. Açlık, susuzluk ve hastalığın hüküm sürdüğü Yemen'de yaşanan insanlık dramına sessiz ve duyarsız kalamayız. Bugün sizlerle toplanmamızın amacı Yemenli kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa katkıda bulunmaktır. Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımız Yemenli kardeşlerimize yardım etmek için adeta seferber oldular. Türkiye, tarih boyunca kendisinden destek bekleyen mazlumlara aidiyeti ne olursa olsun her zaman yürek kapılarını açık bırakmıştır. Gelin hep beraber Yemen'e sahip çıkarak kardeşlerimizin gözyaşlarının sel olmasını önlemeye gayret edelim”dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
2019-2020 Lig Şampiyonu Hangi Takım Olur?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA