Advert
Advert
Advert

Mehmet Karınca Taziye Evi Hizmete Açıld

Adıyaman Belediyesi tarafından yeri temin edilen ve Karınca ailesi tarafından da yapımı tamamlanan Mehmet Akif Mahallesi’ndeki modern taziye evi hizmete açıldı.

Mehmet Karınca Taziye Evi Hizmete Açıld
Mehmet Karınca Taziye Evi Hizmete Açıld admin
Bu içerik 250 kez okundu.

Adıyaman Belediyesi’nin hayırseverlerle birlikte ‘Her Mahalleye Modern Bir Taziye Evi’ yapma projesi kapsamında yapımı tamamlanan Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Mehmet Karınca Taziye Evi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Adıyaman Belediyesi tarafından yeri temin edilen, Karınca ailesi tarafından da yapımı üstlenilen Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Mehmet Karınca Taziye Evi’nin açılış törenine Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, hayırsever işadamı Mehmet Karınca ve babası Ali Karınca, kanaat önderleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan hayırsever işadamı Mehmet Karınca, Adıyaman Belediyesi’nin de katkılarıyla yaptırdıkları taziye evinin mahalleliye ve tüm Adıyaman’a hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra kürsüye davet edilen mahalle muhtarı Osman Konuk da yapılan bu anlamlı yatırımdan dolayı Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve hayırsever işadamı Mehmet Karınca’ya teşekkür etti.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise taziye evinin yapımını gerçekleştiren Mehmet Karınca ve ailesine teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları dile getirdi: “Göreve geldiğimizde ilk taziye evine ihtiyaç duyulan mahallenin Mehmet Akif Mahallesi olduğunu söylemiş ve buraya bir taziye evi yapılması için çalışmalar yürütmüştük. Ancak mahallede uygun yer bulunamamasından dolayı iki yıl sonra site sakinlerinin de hoşgörüsüyle, hayırsever işadamlarımızdan Mehmet Karınca’nın yapımını üstlendiği, belediyemizin de yerini tahsis ettiği bu alana yaptırılan taziye evimizi tamamladık ve bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Son olarak kürsüye davet edilen Vali Aykut Pekmez de yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bugün Karınca ailesinin yapımını üstlendiği taziye evinin açılışı için bir araya geldik. Bu hayırlı işe imza atan Mehmet Karınca’ya ve ailesine teşekkür ediyor, taziye evinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, taziye evinin yapımını üstlenen Karınca ailesi adına Ali Karınca ve Mehmet Karınca’ya teşekkür plaketi takdim etti.

İl müftüsü Mehmet Taşçı tarafından yapılan dualar ve kesilen kurdeleyle ‘Karınca Taziye Evi’ hizmete açıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X