Advert
Advert
Advert

AFAD’DAN VALİ AYKUT PEKMEZ’E “SİVİL SAVUNMA GÜNÜ” ZİYARETİ

Afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık yaratılması ve toplumda afet kültürü oluşturulması amacıyla ülkemizde her yıl AFAD koordinasyonunda kutlanan “Sivil Savunma Günü” bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

AFAD’DAN VALİ AYKUT PEKMEZ’E “SİVİL SAVUNMA GÜNÜ” ZİYARETİ
AFAD’DAN VALİ AYKUT PEKMEZ’E “SİVİL SAVUNMA GÜNÜ” ZİYARETİ admin
Bu içerik 307 kez okundu.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve AFAD çalışanları “28 Şubat Sivil Savunma Günü” ve “1-7 Mart Deprem Haftası” dolayısıyla Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette AFAD çalışanları, Vali Aykut Pekmez’e bir buket çiçek takdim edip, hafta boyunca Adıyaman’da gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Hafta boyunca düzenlenen program çerçevesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşları ile okullarda doğal afetlerde alınması gereken tedbirlerin teorik ve pratik uygulamaları gibi temel afet bilinci eğitimi vererek, çeşitli tatbikatlar gerçekleştirecek.

Afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmanın önemine dikkat çeken ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aykut Pekmez, ilimiz ve ülkemiz için afetsiz bir yıl temennisinde bulunarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine çalışmalarında başarılar dileyip, yapılacak etkinliklerin temel afet bilincinin gelişmesine ve vatandaşlara doğru davranış şekilleri kazandırmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X