Advert
Advert
Advert

ADIYAMAN'DA SEL TEHLİKESİ 'TARİH OLACAK'

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç’ın seçim vaatleri arasında bulunan ‘Kuşaklama Kanalı Projesi’ ile Adıyaman sel sularından korunacak.

ADIYAMAN'DA SEL TEHLİKESİ 'TARİH OLACAK'
ADIYAMAN'DA SEL TEHLİKESİ 'TARİH OLACAK' admin
Bu içerik 713 kez okundu.

Kış aylarında sel sularıyla boğuşan Adıyaman’ı kurtaracak Kuşaklama Kanalı geliyor. AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, kentin Kuzey-Batı bölgesine yapılacak olan Kuşaklama Projesiyle, Adıyaman’ı büyük bir sorundan kurtaracak.

Kış aşlarında kentin Kuzey bölgesinden gelen sel sularına maruz kalan Adıyaman’da artık eski görüntülerin ortaya çıkmasının önüne geçilecek.

Projenin hazır olduğunu kaydeden Süleyman Kılınç, “Şehrimizi yağmur suyu birikintilerinden ve sellerden koruyacak Kuşaklama Kanalı yapacağız. Narlıkuyu konutlarının bulunduğu bölgeden Eğri Çayı’na kadar Kuzey-Batı Kuşaklama Kanalı Projemiz hazır. Yapmayı planladığımız kanal yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda, 2 metre derinliğinde, 5 metre taban, 12 metre üst genişliği olacak. 18. Madde uygulaması yapıldıktan sonra inşaat ihalesine çıkacağız. Bu projeyle birlikte Kuzey- Doğu Kuşaklama Kanalı projelendirme çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Kuşaklama Kanalı boyunca ağaçlandırma yapılacağını kaydeden Kılınç, yürüyüş ve bisiklet yolları yaparak vatandaşların gezebileceği güzel bir alan oluşturacaklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X