KADIN
Giriş Tarihi : 11-03-2019 10:24   Güncelleme : 11-03-2019 10:24

PROTOKOL EŞLERİ’NDEN KADINLAR GÜNÜNDE EMEKÇİ KADINLARA ZİYARET

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Adıyaman Organize Sanayi Bölgesindeki tekstil işletmelerinde çalışan emekçi kadınları ziyaret etti.

PROTOKOL EŞLERİ’NDEN KADINLAR GÜNÜNDE EMEKÇİ KADINLARA ZİYARET

Beraberinde Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy ve İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in eşi Kezban Alper’le birlikte OSB’de faaliyet gösteren DEMKA Tekstil’de çalışan emekçi kadınları ziyaret eden Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, kadınlarla sohbet ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp, kadın işçilere kırmızı karanfil takdim etti.

İşletmeyi gezerek çalışan kadınlarla tek tek sohbet edip yakın ilgi gösteren Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, “ Anadolu kadını dünyanın en fedakâr kadınıdır. Kadınlarımız ailesinin geçimine yardımcı olmak amacıyla alın teri ve emeğiyle bazen anne, bazen işçidir. Kadınlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlü olur. Kadınlarımız sadece üretimde değil, yaşamın her alanında varlar. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız ve annelerimiz daima özverinin, sevginin ve yetiştirdikleri nesillerle zengin medeniyetimizin oluşum kaynağı olmuşlardır. Alın teriyle, emeğiyle yaşamını devam ettiren ve mücadele eden bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum”dedi.

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez ve beraberindeki heyet, Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerde çalışan kadınları ziyaretlerinin ardından Altınşehir Mahallesine geçerek aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla eşiyle birlikte Fırıncılık yapan Fatma Göçer’i ziyaret ederek, karanfil takdim etti.